מאמרים

 הקרנת מצגת לבר מצווה

 

י

מצגות יפות לילדים – טיפים להפקה משולמת

 

תרים אחר הכנת מצגת ליום הולדת? רוצים לעשות מצגות יפות לילדים? כיצד מכינים מצגות לגיל הרך או לגיל המתקדם? אספנו עבורכם כמה טיפים להפקה שלמה של מצגות יפות לילדים באשר הם. ראוי לציין כי מצגות לא מחייבות אתכם לעבוד על פי כל הכללים ובפרט שיהיה ניתן לאמץ את הדברים הנכונים.

טיפ מס' 1-  לחשוב הרבה לפני

אם תרצו לייצר מצגות אשר ישמחו את הילדים, תדרשו לבנות מצגת ולא להעמיס יתר על המידה. יש להימנע מעודף טקסט, עודף מילים וכל מה שעלול להפוך את ערך המוסף לירוד- בפרט שמדברים על ילדים. שקופיות, תמונות בגדלים מסוימים, צבעוניות וכל דבר שיותיר את הקטנים ישובים לאורך זמן- שהרי ראוי לזכור כי ילדים עלולים לאבד את סבלנותם במהירות ביחס לאנשים המבוגרים.

טיפ מס' 2- מצגת קצרה ועניינית

בהמשך לנושא אשר חוזר על עצמו, ראוי לייצר מצגות קצרות ולא ארוכות מדי. הרבה שקופיות? ראוי לשים במצגת לא מעבר לבחירת תמונות המייצרות עניין, דברים מצחיקים ובעיקר לא מעבר לעשרה שקפים עם אפקטים רצויים. ראוי לשבת עם ההורים ולאסוף חומרים עדכניים כמו תמונות מגיל הינקות, ביקורים בטיולים מצחיקים, ימי  הולדת של העבר וכל תמונה אשר תשמש ערך מוסף להצלחת המצגת בפועל.

טיפ מס' 3- בדקו איזו מוסיקה מועדפת על הילדים

אם הייתם קובעים את הערך העלילתי, שהרי הייתם בוחרים בנוסף לדברים גם מוסיקה. איזו מוסיקה אהובה על הילדים או עליכם? מה יעדיפו הילדים? יש להקים את המצגת עם יד על הדופק ולהיוותר שם לאורך כל העריכה וההכנה. לשאול את הילדים איזו מוסיקה מועדפת עליהם? מי הגיבורים שלהם? האם יעדיפו אנימציה או ציורים?

טיפ מס' 4- להראות את הנולד הרבה לפני ההפקה

מה עושים? כיצד סמוכים ובטוחים כי הרעיון הוא רעיון איכותי? יש להראות את המצגת להורים או לנוכחים האחרים ולשאול את דעתם בעניין. כך למעשה תדעו כי הכול נמצא ואפשר להציג את המצגת לילדים. כך גם להתייעץ עם יודעי דבר בתחום הפעלות ילדים.