מאמרים

 

 מקרן ליום הזיכרון

י

בניית מצגת עם מוזיקה

 

האם אפשר לבצע הכנת מצגת למסיבת רווקות ללא מוזיקה? מצגת ליום הולדת באה לידי ביטוי על כמה וכמה פרטים ובפרט שהמוסיקה אכן תספק את הערך הגדול, המרגש, כל השאר יבוא מעצמו. בניית מצגת עם מוזיקה הינה מצרך נדיר וכאן יש לבחור את המוסיקה בקפידה על פי המטרה ורעיון המצגת בפועל. חשוב לציין אם מדובר במסיבה למבוגר, ילד או אפילו לחבר שעומד לעזוב את מקום העבודה לטובת חיים אחרים. הכול מתחיל ונגמר בתכנון ראוי.

כיצד ניתן לערוך ולרגש באמצעות מצגת משולבת?

הכול תלוי בבחירת החומרים אשר יהוו את המצגת השלמה. כיצד תוכלו לספר את אירועי החיים המרכזיים? המצגת שלכם אמורה לכלול את כל הרגעים המרגשים, את הרגעים הבלתי נשכחים, צבא, עבודה ואפילו טיול שעשיתם עם כמה חברים מהעבר. למעשה, כל תוכן אשר יתווסף יעבור את הסינון הקפדני ובהתאם לעלילה תדרשו להשלים את המוסיקה שעליה נדבר במאמר שלפניכם.

כיצד לאגור את החומר?

הרבה לפני שתיגשו לבחירת המוסיקה, ראוי כי תבחרו את החומר המתאים. יש לדפדף באלבומים הישנים ולדלות את המידע הרלוונטי ביותר. יש לבחור תמונות מאירועים חשובים ואילו את האירועים הפחות חשובים לשמור לסוף המצגת אם בכלל. יש לקחת תמונות מתקופות עכשוויות ותקופות עבר בעוד אתם שמים הדגשים על בחירת תמונות מגיל ינקות, ילדות ונעורים. חיי האדם הם מעל לכול וכאן יהיה עליכם לשלב את המוסיקה על פי הקריטריונים הבאים.

כיצד לבחור מוסיקה למצגת? טיפים

בחרו את העלילה שעליה תתבסס המצגת. האם תרצו לצור מצגת על טהרת הריגוש או העניין של הסרט העלילתי? האם תרצו להצחיק את הקהל? כמו בסרט כך גם במצגת. אם תרצו לשלב קטעים מרגשים, משמחים ומצחיקים גם יחד או קטעים הקשורים בדת, בעצבות או שמחה, תצטרכו לבחור את השירים בהתאם. לצורך העניין, במסגרת עלייה לתורה, יהיה נחמד להציג את התמונות כשברקע יושמע שיר הלל וקדושה וכד'. ראוי שלא לעבור משיר לשיר במהירות ולבחור לפחות שלושה שירים לכל המצגת ומאידך לא פחות מכך. בסיכום, מוסיקה מתאימה תוסיף רגש, עלילה ותשלים את החוויה שבהקרנה.