מאמרים

מצגת בת מצווה

 

 

עריכת מצגת לבת מצווה

 

יש לכם ילדה בת 11, עם הפנים ל – 12 ? תגידו את האמת, כמה אתם מדברים בבית על הבת מצווש שלה?

אני בטוח שהיא לא באמת קשתוש ליבליך, אבל כולנו יודעים שהיום מסיבת בת מצווה זו הפקה כמעט בסדר גודל של חתונה. וחלק מהעניין, מה לעשות, הוא עריכת מצגת לבת מצווה. כלת השמחה רוצה שכולם יראו את התמונות הראשונות שלה מהלידה, איך היא חגגה יפה ביום ההולדת הראשון שלה, כמה היא היתה שמחה ברכיבה על הסוס ואת כלללל התמונות מהטיול לפארק ההוא באירופה... אין ספק – מצגות בת מצווה הן דבר לא פשוט. ואין איך להתחמק מעריכת מצגת לבת מצווה ( גם אם נורא מנסים. תאמינו לי ).

 

אז למה צריך לשים לב?

 

דבר ראשון, והכי חשוב לפני עריכת מצגת לבת מצווה,  הוא לא לעשות שום דבר בלי אישור כאשר מבצעים בניית מצגות לבת מצווה של הנערה. כל תמונה שתבחרו – כל תמונה – חייבת לעבור אישור. בתמונה הזו האף שלה נראה גדול מדי, בתמונה הזו יש לה שקיות מתחת לעיניים, ובתמונה ההיא היא נראית שמנה... עריכת מצגת לבת מצווה חייבת לשים דגש על כל הפרטים הקטנים בתמונות האלה, כי הם קטנים רק בעיניכם, לא בעיניה... בקיצור – תנו לה לאשר (אם לא פשוט לבחור בעצמה) את כל התמונות – כדי למנוע אי נעימויות בשלבים מאוחרים יותר.

 

עריכת מצגת לבת מצווה – כדי להראות לה שאתם באמת אוהבים אותה!

 

נמשיך הלאה. בחירת השיר גם היא חשובה לעריכת מצגת לבת מצווה. זה צריך להיות שיר מרגש כמובן, להשגת האפקט הרצוי, אבל זה צריך גם להיות שיר שהיא אוהבת, ושישקף את האישיות שלה, ושיתאים להיסטוריה המוקרנת על המסך, ועוד ועוד ועוד... והמלצה קטנה – פה שווה להתעקש קצת, ולבחור בסופו של דבר שיר שהוא כבר קלאסיקה, או קלאסיקה בהתהוות. בעריכת מצגת לבת מצווה, רצוי, שזה יהיה שיר שתזכרו שליווה אתכם – ולא איזה להיט דמיקולו שישכח עוד חודשיים.

 

אם אפשר, כשאתם עוסקים בעריכת מצגת לבת מצווה, דברו גם עם חברות של הילדה – שיתרמו תמונות שאין לכם ואולי קיימות אצלם, אולי יתנו רעיונות שלא חשבתם עליהם, וגם אם לא נעים להודות – יש מקומות שסביר שבהם הן יכירו את הבת שלכם יותר טוב מכם.

ועכשיו, אחרי שסיימתם עם עריכת מצגת לבת מצווה – תהנו!